Novitus Sento Online – systemowa kasa fiskalna w niedużej obudowie

0 Comments

Wśród produkowanych współcześnie kas fiskalnych znajdziemy modele, które są tworzone z myślą o pracy w bardziej rozbudowanych systemach dla firm. Do takich urządzeń można zaliczyć m.in. Novitus Sento Online, czyli rozwiązanie od polskiego producenta technologii sprzedaży. Pomimo niedużych gabarytów, wspomniana kasa fiskalna online bez problemu poradzi sobie nawet w większych punktach handlowych lub usługowych.

Płynna współpraca z terminalem, wagą, skanerem, szufladą…

Jedną z cech charakterystycznych kas systemowych jest płynna współpraca z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi w tym samym czasie. Dzięki temu przedsiębiorca może stworzyć kompleksowe rozwiązanie technologiczne, które pozwala mu na szybkie i wygodne obsługiwanie klientów. A jak wiadomo, czynności z tym związane to nie tylko rejestrowanie obrotu czy wystawianie paragonów fiskalnych. Przy codziennym obsługiwaniu klientów trzeba też często skanować i/lub ważyć oferowane produkty oraz przyjmować płatności dokonywane w różnych formach (kartą, telefonem, gotówką).

Dlatego już na wstępie warto podkreślić, że kasa fiskalna Novitus Sento Online obsługuje współpracę przez różnorodne złącza komunikacyjne: USB (x 2), RS-232 (x 3) i Ethernet. Co więcej, urządzenie polskiego producenta jest dostępne w wariantach z dodatkowymi interfejsami: Bluetooth, Wi-Fi oraz GSM. A wszystko to wpływa na fakt, że kasa fiskalna Sento Online może współpracować m.in. z komputerem stacjonarnym lub laptopem, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym, szufladą na pieniądze i drukarką bonową.

Jak duży asortyment obsłuży Novitus Sento Online?

W przypadku systemowej kasy fiskalnej często istotna jest także obsługa rozbudowanego asortymentu. Dzięki temu przedsiębiorca wdrażający takie urządzenie w swojej firmie może liczyć m.in. na to, że zapewni ono łatwe zaprogramowanie wielu produktów lub usług. Co więcej, pojemniejsza baza towarowa to zawsze większa gwarancja, że w przyszłości, wraz z rozwojem firmowej oferty, będzie można bez problemu zdefiniować dodatkowe pozycje PLU.

A co w tym zakresie zapewnia systemowa kasa fiskalna Sento Online? To urządzenie rejestrujące marki Novitus pozwala na zaprogramowanie nawet 50 000 produktów lub usług. Wszystkie pozycje PLU, zapisane w pamięci tej kasy, można również dodatkowo podzielić na 100 kategorii. Ponadto, model Sento Online zapewnia zdefiniowanie zestawów produktów lub usług, oferuje skonfigurowanie rabatów do konkretnych pozycji PLU lub pogrupowanych elementów asortymentu oraz posiada funkcję „sprawdzarki cen” (po podłączeniu czytnika kodów kreskowych). Ważną cechą tej kasy Novitus jest także jednoznaczna identyfikacja wszystkich produktów lub usług. Urządzenie umożliwia bowiem programowanie pozycji PLU z długimi, precyzyjnymi nazwami – zawierającymi do 40 znaków (+ 3 dodatkowe linie opisu po 40 znaków).

Funkcje kasy fiskalnej online, m.in. łączność z CRK

Warto jeszcze wspomnieć, że model Sento Online, podobnie jak inne kasy fiskalne polskiego producenta technologii sprzedaży, należy do linii produktowej Novitus Online Power. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim obecność wydajnych podzespołów, które przekładają się na płynne działanie urządzenia nawet przy większych obciążeniach. Ponadto, w trakcie składania zamówienia na Sento Online można wybrać sposób komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas (systemem nadzorowanym przez Krajową Administrację Skarbową). Poza wariantem standardowym (z łącznością przewodową przez Ethernet), dostępne są także interfejsy zapewniające bezprzewodową transmisję danych – modem GSM z kartą SIM lub moduł Wi-Fi. Przedsiębiorca może więc sięgnąć po kasę systemową Novitus Sento Online w konfiguracji, która będzie zgodna z infrastrukturą sieciową w jego firmie.

Obudowa o niedużych wymiarach

W ofercie rodzimego producenta znajdziemy urządzenia fiskalne o mniejszych gabarytach, niż Sento Online. Wystarczy wspomnieć o kompaktowych modelach z linii produktowej Novitus Nano. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Sento Online to kasa typowo systemowa – z wyższymi parametrami i rozbudowaną funkcjonalnością – jej gabaryty można uznać za stosunkowo niewielkie (w porównaniu z innymi modelami z tego segmentu). A wynoszą one konkretnie: 299 x 100 x 212 mm (szerokość, wysokość, głębokość). Dzięki temu urządzenie od Novitus bez problemu zmieści się na różnych stanowiskach pracy – także tych o mniejszej powierzchni. Co więcej, kasę fiskalną Sento Online można wyposażyć w praktyczne akcesoria zewnętrzne, np. wolnostojący wyświetlacz na obrotowym słupku. Taki ekran pozwoli na jeszcze skuteczniejsze zaaranżowanie stanowiska kasowego w przedsiębiorstwie.

 

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *