Przeniesienie księgowości poza firmę: dlaczego warto rozważyć outsourcing w dzisiejszym środowisku biznesowym?

0 Comments

Przedsiębiorcy zobowiązani są do prowadzenia księgowości niezależnie od zakresu czy branży swojej działalności. Obecnie właściciele wielu firm nadal zajmują się tym samodzielnie, bądź też inwestują w wewnętrzny dział. Nieustanne zmiany w przepisach podatkowych i prawnych coraz częściej zachęcają ich jednak do przekazania odpowiedzialności za sprawy księgowe zewnętrznym podmiotom. Rozwiązaniem zyskującym coraz większą popularność jest zwłaszcza outsourcing księgowości, który może przynieść każdemu przedsiębiorcy wiele korzyści pod kątem biznesowym.

Redukcja kosztów

Outsourcing usług księgowych może się przyczynić do oszczędności sięgających nawet 20-50 proc. wszystkich kosztów związanych z prowadzeniem księgowości wewnętrznej. Tak duża różnica wynika z wielu czynników, które składają się na łączne wydatki. Dotyczy to chociażby kosztów technicznych, związanych z zakupem sprzętu komputerowego i oprogramowania finansowo-księgowego. Nie bez znaczenia pozostaje koordynacja całego procesu czy organizacja szkoleń w zakresie obsługi. Wydatki są też związane z nabyciem licencji, bieżącą konserwacją sprzętu i administracją systemu księgowego. Outsourcing finansowo księgowy niweluje również koszty osobowe, takie jak wynagrodzenia, składki ubezpieczeniowe czy premie. Oprócz tego zaoszczędzić można sporo na logistyce, ze względu na brak konieczności wyposażenia biura i przechowywania dokumentacji. Koszty ponoszone przez przedsiębiorcę są stałe i zryczałtowane, co dodatkowo podnosi efektywność budżetowania i kontrolingu wydatków.

Profesjonalna obsługa księgowości

Outsourcing usług księgowych zapewnia dostęp do najlepszych specjalistów, którzy posiadają odpowiednie kompetencje i umiejętności. Wielu z nich dysponuje ogromnym doświadczeniem i wiedzą, co przekłada się na wysoką wydajność pracy biura rachunkowego nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach. Profesjonalny outsourcing księgowy oferuje firma Neofin, która specjalizuje się w obsłudze systemu ERP enova365. Wybór takiego rozwiązania znacząco obniża ryzyko popełniania błędów przez wewnętrzne biuro. Outsourcing płacowy przenosi całą odpowiedzialność i konsekwencje finansowe na zewnętrznych specjalistów, którzy są dobrze zaznajomieni z aktualnymi przepisami prawa. Wszystko to przyczynia się do optymalizacji bezpieczeństwa, a tym samym zwiększa ryzyko pomyłek i nieprawidłowości.

Kompleksowe wsparcie i doradztwo

Przejęcie odpowiedzialności nad księgowością przez zewnętrznych ekspertów sprawia, że kadra zarządzająca firmy może w pełni skupić się na innych aspektach związanych z prowadzeniem biznesu. Outsourcing niweluje konieczność samodzielnego zajmowania się najbardziej pracochłonnymi i czasochłonnymi zadaniami związanymi z administracją bieżącej księgowości, rozliczaniem płac, opracowywaniem oświadczeń podatkowych, nadzorowaniem obiegu dokumentów czy aktywnym śledzeniem zmian w przepisach. Wszystkie te czynności spoczywają na zewnętrznej firmie, która dodatkowo zobowiązuje się do tworzenia raportów i analiz, które obrazują klientom wszystkie procesy i dane finansowe. Biuro prowadzące outsourcing przekazuje tym samym konkretne zalecenia klientom, zapewniając im profesjonalne i rzetelne wsparcie na etapie podejmowania wielu kluczowych decyzji.

Oszczędność czasu i interdyscyplinarność

Outsourcing niweluje konieczność zajmowania się kontrolą jakości pracy działu księgowego przez zarząd firmy, a ponadto ogranicza częstotliwość rozwiązywania problemów i opracowywania metod optymalizacji. Wszystkie pracy związane z administracją są koordynowane przez zewnętrzne biuro. Rozwiązanie to wiąże się również z interdyscyplinarnością. Zewnętrzne biura rachunkowe oferują doradztwo dla różnych sektorów branżowych, a także wielopłaszczyznowo podchodzą do licznych zagadnień. Metody stosowane przez takich specjalistów przyczyniają się do oszczędności czasu i pieniędzy nie tylko poprzez sam outsourcing usług księgowych, ale też możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy kompetentnych doradców i konsultantów podatkowych czy biznesowych.

 

Artykuł sponsorowany

0 Replies to “Przeniesienie księgowości poza firmę: dlaczego warto rozważyć outsourcing w dzisiejszym środowisku biznesowym?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *