Trendy i przyszłość korporacyjnego wynajmu nieruchomości: co warto wiedzieć

0 Comments

Korporacyjny wynajem nieruchomości zyskuje coraz większą popularność, co przekłada się na znaczny rozwój takiej formy prowadzenia działalności. Zapotrzebowanie na kwaterunek dla pracowników występuje w przypadku bardzo wielu firm, zwłaszcza tych delegujących swoich podwładnych do pracy w miastach znacząco oddalonych od siedziby. Dostępność licznych nieruchomości na wynajem eliminuje liczne niedogodności i problemy. Sam wynajem korporacyjny charakteryzuje się stosunkowo prostymi zasadami, ale przechodzi nieustanną ewolucję i w przyszłości będzie ukierunkowany na jeszcze lepszą współpracę z klientami.

Obsługa w ramach najmu korporacyjnego

Przedsiębiorcom coraz mocniej zależy na swobodnym korzystaniu z nieruchomości, które mogliby udostępniać swoim pracownikom. Z tego względu firmy oferujące najem korporacyjny starają się zapewniać dużą elastyczność pod względem terminów, zawierając umowy na krótkie, średnie i długie terminy. Przedsiębiorcy mogą dzięki temu liczyć na bezproblemowe ulokowanie swoich pracowników w jednym miejscu i w wybranym okresie czasu, zależnie od indywidualnych potrzeb. Obecnie wyraźnym trendem jest udostępnianie lokali nie tylko na kilka lub kilkanaście dni, ale nawet parę miesięcy. Zależnie od ustaleń w umowie, długoterminowy wynajem mieszkań dla pracowników może narzuć różne zobowiązania najemcy. Przedsiębiorca musi przede wszystkim regularnie płacić za korzystanie z obiektu, a nierzadko także zajmować się obsługą techniczną czy sanitarną. Obecnie jednak klientom coraz częściej oferowane są liczne udogodnienia, które ograniczają obowiązki do minimum.

Prosty i elastyczny model najmu

Korporacyjny wynajem apartamentów bazuje na prostym modelu współpracy, w którym nieruchomość jest udostępniana zgodnie z jasnymi zasadami umowy. Przedsiębiorca spełnia stronę najemcy, który sam decyduje o wyborze obiektu oraz okresie użytkowania lokali. Obecnie opłaty za korzystanie z apartamenty mogą być bardzo elastyczne, a więc zależnie od preferencji ustalane odgórnie lub indywidualnie. Warto przy tym zwrócić uwagę, że wynajem mieszkań dla firm stanowi atrakcyjną formę działalności dla podmiotów udostępniających swoje nieruchomości w takiej formie. Przedsiębiorcy są w większości pewnymi i bezpiecznymi klientami, którzy nie generują ryzyka opóźnionych opłat z tytułu najmu czy powstania zniszczeń mienia. Nie bez znaczenia pozostaje stały i systematyczny zwrot z inwestycji, niezależnie od zakresu korzystania z mieszkań przez pracowników w danym tygodniu czy miesiącu.

Udogodnienia i usprawnienia

Obecnie wynajem mieszkań dla pracowników staje się coraz bardziej atrakcyjny, co wynika z wysokiego standardu udostępnianych nieruchomości. Najemcy mogą liczyć na apartamenty zlokalizowane w przystępnych lokalizacjach, które są dobrze skomunikowane z miastem i zapewniają bezpośredni dostęp do licznych sklepów, restauracji, galerii, kawiarni czy obiektów. W przyszłości warunki kwaterunku będą stawać się coraz lepsze, co zapewni gościom wyjątkowo komfortowy pobyt i nocleg. Obecnie bardzo częstym celem destynacji pracowników wielu przedsiębiorstw jest Gdańsk. Na terenie tego miasta najem korporacyjny oferuje BH Rent Apartments. Firma udostępnia ze swoich zasobów liczne nieruchomości, które znajdują się w atrakcyjnej dzielnicy Oliwia czy Pomorze. Dla podmiotów zainteresowanych ulokowaniem swoich pracowników w Gdańsku korzystną opcją jest najem długoterminowy, zwłaszcza w przypadku delegowania na potrzeby kontraktów realizowanych przez wiele tygodni lub miesięcy.

Ewolucja branży nieruchomości

Nieustanna ewolucja branży nieruchomości sprawia, że najem korporacyjny zyskuje na wartości pod kątem gospodarczym. Obecne trendy zwiastują wzrost dostępności dodatkowych udogodnień i usług, dzięki czemu apartamenty proponowane pracownikom nie będą w przyszłości odbiegać od standardów hotelowych. Mieszkania zyskują pod względem jakości wyposażenia, a także możliwości korzystania z dodatkowych usług. W wielu przypadkach już teraz najemcy mają do dyspozycji kompleksową obsługę, włącznie z opcjonalnym sprzątaniem, praniem prasowaniem czy wymianą ręczników i pościeli.

 

Artykuł sponsorowany

 

0 Replies to “Trendy i przyszłość korporacyjnego wynajmu nieruchomości: co warto wiedzieć”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *