Jak wybrać partnera technologicznego i wdrożeniowego dla swojej firmy?

0 Comments

Jak wybrać partnera technologicznego i wdrożeniowego

Twoja organizacja rozważa wymianę lub aktualizację oprogramowania biznesowego? Będziesz musiał podjąć istotne decyzje biznesowe. Jeśli Twoja firma jest podobna do większości firm, to z pewnością spędziłeś dużo czasu na wyborze najlepszego rozwiązania. Teraz nadszedł czas, aby wybrać odpowiedniego partnera technologicznego. Ponieważ wybór odpowiedniego partnera jest równie ważny jak wybór odpowiedniego oprogramowania, oto kilka ważnych zaleceń.

Sprawdź doświadczenie w konkretnej branży

Kluczowe jest, aby wybrany partner posiadał nie tylko wiedzę, ale i dogłębne doświadczenie w pracy z firmami z danej branży. Musi nie tylko znać oprogramowanie i sposób jego działania, ale także rozumieć specyficzne wyzwania, procesy biznesowe, przepisy i wszystko inne, co jest unikalne dla Twojej branży i sposobu działania. Bądź konkretny podczas rozmowy z partnerem – zapytaj konkretnie o swoją podbranżę (np. nie „usługi finansowe”, ale „zarządzanie majątkiem”). W grę wchodzą różne podejścia i procesy, więc zapytaj o doświadczenie zespołu w danej dziedzinie i zawsze pytaj i sprawdzaj referencje klientów.

Nie oceniaj po wielkości

Większy znaczy lepszy, prawda? Niekoniecznie. Można założyć, że większe firmy mają największe doświadczenie i niezawodność. Należy jednak pamiętać, że wielkość ma swoje wady i zalety. Większe firmy często mają więcej biurokracji i często załatwienie czegokolwiek zajmuje więcej czasu. Prosta prośba może spowolnić cały proces, podczas gdy wszyscy muszą uzyskać zgodę. Poszukaj partnera, który jest wystarczająco duży, aby zaspokoić Twoje potrzeby, ale wystarczająco mały, aby być wydajnym.

Większe firmy często mają standardowe rozwiązania i nie pozwalają na nieszablonowe myślenie. Możesz być zmuszany do robienia rzeczy po ich myśli lub zostać obciążony dodatkowymi opłatami za niestandardowe rozwiązanie. Poszukaj partnera, który realizuje Twoją wizję i myśli kreatywnie, aby zapewnić Ci dokładnie takie rozwiązanie, jakiego oczekujesz.

partner-wdrożeniowy-techiczny

Duży Partner technologiczny nie zawsze oznacza lepszy

Duże firmy często mają mniejszą swobodę w ustalaniu kosztów. Zwinni, mniejsi partnerzy mogą współpracować z Tobą, aby zrealizować budżet i podejmować strategiczne decyzje dotyczące swoich pracowników oraz klientów. Poszukaj partnera, który koncentruje się na robieniu tego, co jest odpowiednie dla Ciebie i Twojego budżetu, i dla którego zwycięży Twój sukces.

Duże organizacje mogą zapewnić więcej niż potrzebujesz i pobierać za to opłaty. Czy twój projekt naprawdę potrzebuje dyrektorów konsultantów, kierowników projektów, doradców konsultantów i zasobów programistycznych? Być może, ale może masz wewnętrznie wykwalifikowanych ludzi, którzy mogą odgrywać 1 lub więcej z tych ról. Zwróć uwagę na Ukryte, niepotrzebne wydatki

Jeśli nie jesteś” dużym ” klientem (często wartym miliony złotych), możesz dzielić się zasobami z innymi klientami i nie być priorytetem. Poszukaj partnera, który skupi się na pracy z Twoją dużą firmą – i na rozwiązaniach potrzebnych Twojej dużej firmie. Poszukaj partnera, który traktuje cię tak, jakbyś był jego największym klientem, nawet jeśli tak nie jest.

Oto kilka wskazówek do wyboru partnera technologicznego

Wskazówka 1 – uważnie słucha

Może cię to zaskoczyć, ponieważ wiedza wymieniona poniżej jako nasz klucz nr 1 i wszystkie inne powody są bardzo ważne, ale dobry partner biznesowy wysłucha cię, zanim zrobisz cokolwiek innego. Musi zrozumieć Twoją firmę, proces i pożądany stan w przyszłości. Następnie możesz skutecznie przedstawiać zalecenia dotyczące planowania, od konfiguracji po wybór dodatkowych aplikacji, migrację danych i nie tylko. Jeśli wejdą do pokoju, zadają pytanie i powiedzą Ci, jak to zrobić, zamiast oferować wyjście, przejdź do następnego kandydata na partnera. Musisz kierować procesem ustalania wymagań, korzystając z oryginalnych danych i porad ekspertów.

Wskazówka nr 2. Znają Twoją branżę

Znajomość technologii to nie wszystko. Jeśli twój partner nie zna twojej branży, nie zrozumie unikalnych wymagań i niuansów, a ty będziesz musiał go edukować, co może niepotrzebnie wydłużyć proces i pochłonąć twoje zasoby. Niezależnie od tego, jak dobrze poinformujesz partnera o swojej branży, jeśli nie pracował on nad wdrożeniem ERP dla firm z Twojej branży, nie będzie w stanie naprawdę zrozumieć, jak najlepiej podejść do wdrożenia i powiązanych dostosowań oraz integracji. Krótko mówiąc, znajdź partnera, który ma duże doświadczenie w branży – i poproś o rozmowę z tymi klientami.

Wskazówka nr 3. Mają udokumentowane doświadczenie

Nie wierz partnerowi na słowo, że ma dobre osiągnięcia i że jego klienci są zadowoleni. Poproś o konkretne referencje w swojej branży. Przyjrzyj się ich finansom, wskaźnikowi utrzymania klientów… wszystko, co pomoże ci poczuć pewność co do ich trwałości.

Ale to nie wszystko. Z nowego rozwiązania ERP będziesz korzystać przez bardzo długi czas. Trwały sukces wdrożenia systemu ERP zależy również od tego, co stanie się po wdrożeniu. Twój partner powinien być wykwalifikowany po uruchomieniu systemu. Sprawdź jego osiągnięcia w zakresie wsparcia i aktualizacji. Co mówią obecni klienci o ich bieżącym wsparciu? Jaka jest ich metodologia aktualizacji?

Wskazówka 4  – posiadana wiedza i doświadczenie technologiczne

Wiedza specjalistyczna jest absolutną koniecznością w przypadku partnera wdrożeniowego ERP – ale nie tylko wiedza specjalistyczna w zakresie oprogramowania ERP. Twój system ERP komunikuje się lub łączy z wieloma systemami w Twojej firmie, więc Twój partner musi rozumieć te systemy wystarczająco dobrze, aby obsługiwać integracje i inne połączenia. Jeśli tego nie zrobi, możesz skończyć z systemami, które nie współpracują ze sobą płynnie, a nawet stracić możliwość korzystania z niektórych funkcji, które przyciągnęły Cię do niego w pierwszej kolejności. Korzystanie z usług partnera, który nie posiada wiedzy na temat wszystkich systemów, które należy zintegrować, może mieć niepożądane konsekwencje.

wdrożenia-technologie

Nie ignoruj czynnika ludzkiego

Być może byłeś kiedyś zmuszony pracować z kimś, z kim nie widziałeś się na oczy, a nawet z kimś, kogo nie darzyłeś szczególną sympatią lub szacunkiem. Nie wybieraj jednak kogoś takiego na partnera technologicznego. Możesz zminimalizować stres i możliwe komplikacje, jeśli będziesz dobrze współpracować jako zespół.

Będziesz chciał, aby Twoja kultura i podejście biznesowe były zgodne z podejściem partnera. W przeciwnym razie ryzykujesz sukces całego projektu. Poszukaj partnera, który dobrze współpracuje z Twoim zespołem i nalegaj na spotkanie z osobami, które będą pracować nad Twoim projektem. Nie zakładaj, że znasz zespół wdrożeniowy, ponieważ spotkałeś zespół sprzedaży.  Zespół sprzedaży nie będzie pracował nad Twoim projektem.

Poświęć czas na wybór partnera wdrożeniowego ERP

Pamiętaj, że wybór partnera może być różnicą między udaną a nieudaną wymianą lub aktualizacją oprogramowania. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i wybierz odnoszącego sukcesy partnera.

Zakup nowego oprogramowania ERP to poważna decyzja, która ma dużą wagę i cenę. Nie jest to decyzja, którą należy podjąć pochopnie, dlatego istnieje tak wiele blogów, przewodników i list kontrolnych, które mają pomóc. Chociaż większość firm traktuje to poważnie, często zaniedbują badania nad tym, jak zapewnić pomyślne wdrożenie. To irytujące, ponieważ nawet najlepszy system ERP, jaki możesz kupić, nie jest gorszy od partnera, który dostosowuje go i wdraża zgodnie z Twoimi unikalnymi potrzebami. Wybór partnera wdrożeniowego ERP ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego wdrożenia. Wiele głównych przyczyn niepowodzeń we wdrażaniu systemów ERP wydaje się być związanych z problemami klientów, ale z pomocą odpowiedniego partnera możesz zapobiec wszystkim z ich konsekwencji.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Odpowiedni partner wdrożeniowy nie tylko zapewni, że rozwiązanie będzie działać zgodnie z obietnicą, ale także będzie współpracować z Tobą, aby zapewnić zaspokojenie Twoich potrzeb bez nadmiernego rozszerzania rozwiązania. Powiązane taktyki, takie jak planowanie rozmieszczenia i szkolenie, mają na celu dokładność, skuteczność i jak najszybsze rozpoczęcie pracy. To dobrze pasuje do innych technologii, od których zależy Twoja firma, żeby wymienić tylko kilka. Podobnie jak w przypadku wyboru rozwiązania ERP, wybór partnera nie jest obszarem, który jest pomijany lub powinien być kupowany w atrakcyjnej cenie.

Biorąc pod uwagę ilość czasu i energii, jaką zainwestowałeś lub zainwestujesz w wybór nowego systemu ERP, nie skracaj procesu wyboru partnera ERP. Wszystkie rozwiązania ERP nie są sobie równe, podobnie jak partnerzy. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że wybrany partner jest odpowiedni dla Twojej organizacji i nie daj się nabrać na najtańszego. Taniość na pierwszy rzut oka może kosztować znacznie więcej w przyszłości. W rzeczywistości dobry partner zawsze będzie szukał sposobów.
Jeśli szukasz profesjonalnego i zaangażowanego partnera technologicznego skontaktuj się z firmą Uniwers.com. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://uniwers.com/


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *