Produkcja PCB – efektywne rozwiązanie dla innowacyjnych projektów elektronicznych

Produkcja PCB to jeden z najważniejszych etapów realizacji projektów elektronicznych. Jak ważne są obwody drukowane w realizacji innowacyjnych produktów? Jak wybrać producenta płytek PCB, który na czas dostarczy jakościowe wyroby?

Rola obwodów drukowanych w elektronice

Płytka PCB (ang. Printed Circuit Board, niem. Leiterplatte) to układ metalizowanych oraz niemetalizowanych otworów i przewodzących elementów miedzianych, które znajdują się na podłożu dielektrycznym, czyli laminacie. Obwody drukowane mogą być jednostronne, dwustronne lub wielowarstwowe. Produkuje się je na bazie laminatów FR4 (epoksydowych), Rogers oraz czyli aluminiowych. Na obwodzie drukowanym montuje się m.in. mikroprocesory, układy scalone czy kondensatory. Dzięki nim urządzenie elektroniczne sprawnie funkcjonuje. Obwody drukowane znajdziemy w akcesoriach używanych na co dzień, jak również w maszynach, pojazdach i sprzęcie specjalistycznym.

Jak powstają obwody drukowane?

Produkcja rozpoczyna się, gdy do realizacji zostanie przyjęty projekt dostarczony przez zamawiającego. Co istotne, projekt musi być zgodny z granicznymi wartościami parametrów DRC (ang. Design Rule Check) producenta. Następnie w ramach wieloetapowego procesu wytwórczego przeprowadza się m.in. wiercenie otworów, nakładanie fotopolimeru, galwanizację, wytrawianie zbędnej miedzi, nakładanie soldermaski i obróbkę mechaniczną, dzięki czemu powstaje gotowa płytka PCB.

Testowanie

Proces tworzenia obwodów musi gwarantować oczekiwaną funkcjonalność i parametry użytkowe płytki PCB. Z tego względu w Techno-Service S.A. TS PCB kontrolujemy jakość naszych wyrobów na każdym etapie. Przeprowadzamy test optyczny AOI oraz test elektryczny, których rolą jest m.in. weryfikacja połączeń elektrycznych w obwodzie i wykrycie ewentualnych zwarć i rozwarć. Ponadto test optyczny sprawdza między innymi, czy mozaika została odwzorowana na laminacie w zgodny z projektem sposób.

Krótkie terminy realizacji

Zamówienie płytek PCB jest jednym z etapów produkcji urządzeń elektronicznych. Z tego względu ogromne znaczenie mają krótkie terminy realizacji. W Techno-Service S.A. TS PCB przykładamy dużą wagę do czasu zamówienia, dlatego możemy naszym klientom zaproponować terminy dopasowane do ich potrzeb. Nasze moce produkcyjne sprawiają, iż jesteśmy w stanie zrealizować projekt już w 24 godziny, co jest ekspresowym, dodatkowo płatnym rozwiązaniem. Standardowo realizujemy zamówienia do 10 dni roboczych od momentu zaakceptowania projektu. Pozwala to na zaplanowanie produkcji urządzeń elektronicznych, które muszą zawierać obwody drukowane, z dużą precyzją i bez obaw o ewentualne opóźnienia.

W Techno-Service S.A. TS PCB zdajemy sobie sprawę, że każdy innowacyjny projekt jest unikalny, dlatego stawiamy na elastyczne podejście we współpracy. W ramach naszego parku maszynowego i dzięki zaangażowaniu naszej 120-osobowej załogi jesteśmy w stanie dostosować się do indywidualnych oczekiwań klienta i różnorodnych projektów, bez względu na poziom ich skomplikowania czy wielkość zamówienia.

 

Artykuł sponsorowany